Vitajte v informačnom systéme www.SLOVAKHOLIDAY.sk, ( Lokalita: LIEČEBNÉ KÚPELE DUDINCE ) Nájdete informácie typu UBYTOVANIE  ( Hotely, Penzióny, Apartmány ), KAM NA VÝLET, TIPY NA VÝLET z lokality DUDINCE a okolie. Veríme, že u nás nájdete vždy to, čo hľadáte.

 

dudince-kupalisko

 

KÚPELE DUDINCE

 


 

1. Liečivá dudinská minerálna voda patrí medzi najvzácnejšie vody na svete:

 

Naša "prdľavka" - ako ju tu domáci nazývajú, je vysoko mineralizovaná liečivá voda. Ojedinelá kombinácia oxidu uhličitého a sírovodíka umožňuje liečbu rôznych ochorení súčasne. Vodu podobného zloženia nájdete v Európe už len vo Vichy (Francúzsko).


2. Liečime ochorenia pohybového a kardiovaskulárneho aparátu:

 

Tieto liečime na prvom mieste. K tomu však pridávame aj neurologické ochorenia a choroby profesionálneho preťaženia. Liečivé účinky minerálnej vody sa využívajú aj ako prevencia pred týmito ochoreniami.


3. Dudinská voda dokáže liečiť široké spektrum ochorení:

 

prítomný oxid uhličitý a sírovodík sa pri prenikaní do tela navzájom podporujú. Oxid uhličitý výrazne zvyšuje prekrvenie kože, čo má vplyv na hemodynamiku a zníženie periférnej cievnej rezistencie. Tým dochádza k poklesu systolického i diastolického krvného tlaku. Dochádza tiež k poklesu srdcovej frekvencie, zlepšeniu ekonomiky práce srdca a zlepšeniu reologických vlastností krvi a krvnej plazmy (t. j. zvýšená flexibilita červených krviniek a zníženie nahromadenia krvných doštičiek).Resorbovaná síra zo sírovodíku a hydrosulfidu obsiahnutých v minerálnej vode, sa zachytáva v spojivovom tkanive tým viac, čím viac je tkanivo poškodené. Okrem toho sírne vody zvyšujú rozšírenie kapilár a arterií. Zvyšujú hladinu vazoaktívnych látok, pôsobia na periférne sympatikové nervové zakončenia. Znižujú pocit bolestivosti a na hemodynamiku pôsobia podobne ako oxid uhličitý.

 

A práve toto vzájomné synergické pôsobenie oxidu uhličitého a sírovodíka sa využíva pri liečbe pacientov s polymorbiditou (kombinácia ochorení kardiovaskulárneho aparátu s ochoreniami pohybového aparátu a nervovej sústavy). Pri jednom liečebnom pobyte sa práve preto Kúpele Dudince zameriavajú na liečbu napr. ischemickej choroby srdca, stavu po infarktoch srdcového svalu, vysokého krvného tlaku, ale aj na liečbu degeneratívnych resp. zápalových ochorení pohybového aparátu a neurologických chorôb.

 


4. Základom kúpeľnej liečby je bazénový alebo vaňový kúpeľ:

 

Maximálny liečivý účinok minerálnej vody sa prejaví, ak sa kúpeľ absolvuje v pokoji, bez zbytočného vírenia vody a pohybov. Preto je minerálny bazén sedacím bazénom (nepláve sa v ňom). Na plávanie sú v kúpeľoch k dispozícii iné bazény s bežnou prihrievanou vodou. Minerálna voda navyše môže spôsobiť sčernanie zlata a striebra, prípadne bižutérie. Šperky preto odporúčame si so sebou do kúpeľa nebrať.  Pre viac informácií kliknite sem...

 

CHALUPA ANDY - Špania Dolina

Kapacita: 9 osôb   Cena od:

-25%  18,7 €   
14 €
 

www.slovakholiday.cz, www.slovakholiday.pl, www.vyhodneubytovanie.sk, www.skiparky.sk, www.ubytovanie-senec.sk, www.ubytovanie-podhajska.sk, www.ubytovanie-ruzomberok.sk, www.ubytovanie-poprad.sk, www.ubytovanie-besenova.sk, www.ruzashop.sk, www.penziongejdak.sk, www.hotelpoprad.sk, www.zlavy-podhajska.sk, www.slovakholiday.sk