Hľadáte výhodné ubytovanie na Liptove?

 


 

Región Liptov - Čo ponúka?

 


 

je jednou z najnavštevovanejších oblastí na Slovensku vďaka neobvyklému prírodnému bohatstvu a výhodnej geografickej polohe. Obklopený nádhernými pohoriami Chočských Vrchov, Vysokých, Nízkych a Západných Tatier, Veľkej a Malej Fatry, zahŕňa rozsiahlu časť severu Slovenska. Na pomerne malom území je veľká diverzita prírodných zvláštností - vysoké hory, lúky, lesy, horské bystriny, jazerá, minerálne a termálne pramene, jaskyne, kvety, zvieratá - to všetko tvorí nepreberné množstvo úchvatností tohto rázovitého horského kraja.  Tento región ponúka okrem mora úplne všetko, za dostupné ceny a vo veľmi dobrej kvalite. Môžte tu robiť výbornú turistiku, relaxovať v kúpeľoch alebo termálnych prameňoch, navštíviť mnoho kultúrnych a historických pamiatok, využiť bohaté športové a adrenalínové možnosti tohto regiónu.

 

 

Ak máte radi turistiku, Liptov bude pre vás určite to pravé miesto. Nájdete tu všetko - od najľahších prechádzok za tichom až po najnáročnejšie vysokohorské hrebeňovky. Lokality ako Chočské Vrchy, Vysoké, Nízke a Západné Tatry, uspokoja každého. Náš tip - doporučujeme Vám Náučný chodník Prosiecka a Kvačianska dolina, hrebeňovku Roháčov alebo vysokohorský výstup na národný symbol Slovenska - Kriváň.

 

Liptov je pre svoje danosti samozrejme aj rajom pre ľudí túžiacich po športe, adrenalíne či zábave. Horská cyklistika, paragliding, splavovanie, rafting, jazda na koni, windsurfing, horolezectvo, paintball, lyžovanie, skialpinizmus, skijoring - a ešte o mnoho viac môžete prežiť práve tu. Náš tip - paragliding na Rohačke, rafting na umelom vodnom kanáli v Liptovskom Mikuláši, lyžovanie.

 

Na Liptove je veľké množstvo kvalitných lyžiarskych tratí, kde si vyberú začiatočníci i nároční lyžiari. Z najznámejších vyberáme lyžiarske stredisko Malinô Brdo nad mestom Ružomberok a stredisko Jasná v Demäňovskej Doline, kde si môžte zalyžovať pod Chopkom. Lyžiarske vleky sa nachádzajú prakticky na každom kroku - stačí si len vybrať.

 

Široké možnosti pre vodné športy ( člnky, vodné bicykle, surfy, skútre a iné ), kúpanie či najnovšie extrémne športy ponúka Liptovská Mara. Rybári taktiež neprídu zkrátk,a Liptovská Mara a dalšie lovné revíry sa stanú ich zamilovanými miestami. Po dohode s poľovníckymi združeniami je možné objednať na Liptove podľa schválených plánov aj poľovačku najmä na jeleniu a srnčiu zver, menej na diviačiu, prípadne medveďa.

 

Po turistike či atrakciami nabytom dni sú najobľúbenejším balzamom pre návštevníkov Liptova termálne vody na termálnom kúpalisku v Bešeňovej, kde mnohí návštevníci končia podvečer všetky dni. Ďalšie termálne kúpalisko s termálnym prameňom Rudolf môžete navštíviť v Liptovskom Jáne. Zariadenia s kúpeľným zameraním a rôznymi procedúrami môžete navštíviť v Lúčkach alebo v Liptovskom Jáne.

 

Veľkým bohatstvom Liptova sú jeho dediny a dedinky. Nájdete tu tradičné salaše, kde samozrejme môžete vychutnať tradičné výrobky z mlieka a syra, bryndzové halušky, liptovské pirohy, žinčicu, tradičné hospodárstvo, kroje a architektúru. Na svoje si prídu aj milovníci folklóru, pretože na Liptove sa koná mnoho folklórnych slávností a festivalov.

 

Počas nepriaznivého počasia je tu pre Vás vynikajúca možnosť strávenia voľného času návštevou jaskýň Demänovská ľadová jaskyňa, Demänovská jaskyňa Slobody a Važecká jaskyňa.

 

 

Čo by ste si nemali nechať na Liptove ujsť!

 

- celoročne otvorene termálne kúpalisko Bešeňová a Tatralandia
- jaskyne na Liptove
- Liptovská Mara
- keltské múzeum v prírode Havránok
- skanzen Vlkolínec (UNESCO) a múzeum Liptovskej dediny Pribylina
- Likavský hrad, Starhrad
- pôvodná tradičná architektúra Liptova, drevenice
- turistika - Prosiecka a Kvačianska dolina, hrebeňovka Roháče, Vysoké Tatry, Chočské vrchy
- pôvodné vodné mlyny Oblazy
- drevený artikulárny kostol Svätý Kríž
- kúpele Lúčky
- liptovské dediny - Kvačany, Veľké Borové, Žiar

 
            © Slovak Holiday 2007 - 2018